მიმდინარე კვირაში ლარი დოლართან მიმართებით გამყარდა 0.39 თეთრით. ევროსთან გამყარება უფრო მკვეთრი იყო. ქართული ეროვნული ვალუტა ევროსთან მიმართებით გამყარდა 3.22 თეთრით.
კვირის დინამიკა ასეთია:
20 თებერვალს ლარი დოლართან მიმართებით გამყარდა. ეროვნული ბანკის მიერ გამოქვეყნებული მონაცემების თანახმად, ერთი აშშ დოლარის ღირებულება 2.6760 ლარი გახდა. შესაბამისად, ლარი დოლართან 0.09 თეთრით გამყარდა. ეროვნული ვალუტა ევროსთან მიმართებით 0.86 თეთრით გამყარდა, რის შედეგადაც ერთი ევროს ოფიციალური ღირებულება 3.1480 ლარი გახდა.
19 თებერვალს ლარი დოლართან მიმართებით გამყარდა. ეროვნული ბანკის მიერ გამოქვეყნებული მონაცემების თანახმად, ერთი აშშ დოლარის ღირებულება 2.6769 ლარი გახდა. შესაბამისად, ლარი დოლართან 0.09 თეთრით გამყარდა. ეროვნული ვალუტა ევროსთან მიმართებით 1.26 თეთრით გამყარდა, რის შედეგადაც ერთი ევროს ოფიციალური ღირებულება 3.1566 ლარი გახდა.
18 თებერვალს ლარი დოლართან მიმართებით გამყარდა. ეროვნული ბანკის მიერ გამოქვეყნებული მონაცემების თანახმად, ერთი აშშ დოლარის ღირებულება 2.6778 ლარი გახდა. შესაბამისად, ლარი დოლართან 0.11 თეთრით გამყარდა. ეროვნული ვალუტა ევროსთან მიმართებით 0.32 თეთრით გამყარდა, რის შედეგადაც ერთი ევროს ოფიციალური ღირებულება 3.1692 ლარი გახდა.
17 თებერვალს ლარი დოლართან მიმართებით გამყარდა. ეროვნული ბანკის მიერ გამოქვეყნებული მონაცემების თანახმად, ერთი აშშ დოლარის ღირებულება 2.6789 ლარი გახდა. შესაბამისად, ლარი დოლართან 0.10 თეთრით გამყარდა. ეროვნული ვალუტა ევროსთან მიმართებით 0.78 თეთრით გამყარდა, რის შედეგადაც ერთი ევროს ოფიციალური ღირებულება 3.1724 ლარი გახდა.
16 თებერვალს ლარი დოლართან მიმართებით გამყარდა. ეროვნული ბანკის მიერ გამოქვეყნებული მონაცემების თანახმად, ერთი აშშ დოლარის ღირებულება 2.6799 ლარი გახდა. შესაბამისად, ლარი დოლართან 0.08 თეთრით გამყარდა. ეროვნული ვალუტა ევროსთან მიმართებით 0.02 თეთრით გაუფასურდა, რის შედეგადაც ერთი ევროს ოფიციალური ღირებულება 3.1802 ლარი გახდა.
უქმეებზე, შაბათ-კვირას, 21-22 თებერვალს მოქმედებს ეროვნული ბანკის მიერ პარასკევს, 20 თებერვალს დადგენილი კურსი.
რომ შევაჯამოთ, მომდინარე კვირაში ლარი დოლართან 0.15%-ით გამყარდა. ევროსთან გამყარება დაახლოებით 7-ჯერ უფრო ძლიერი იყო, ვიდრე დოლართან. ლარი ევროსთან 1.01% გამყარდა.
9-15 თებერვლის კვირაში ქართული ეროვნული ვალუტა როგორც დოლართან, ასევე ევროსთან მიმართებაში გამყარდა.
2-8 თებერვლის კვირაში ლარი როგორც დოლართან, ასევე ევროსთან მიმართებაში გამყარდა
26-30 იანვრის კვირაში ეროვნული ვალუტა დოლართან გამყარდა, ხოლო ევროსთან გაუფასურდა.
20-23 იანვრის შუალედში ეროვნული ვალუტა დოლართან გამყარდა, ხოლო ევროსთან გაუფასურდა.