2023 წლის დასაწყისიდან მოყოლებული, კრიპტოაქტივების მომხმარებელთა რიცხვი 143 მილიონით გაიზარდა. თუ „ხარის ტენდენცია“ გაგრძელდება, 2024 წელს ამ მაჩვენებელმა შეიძლება 850-950 მილიონს მიაღწიოს, - ნათქვამია Bitfinex პლატფორმის მოხსენებაში.
ეს სცენარი შესაძლებელია განვითარდეს, თუ „ხარის ტენდენცია“ შენარჩუნდება. აღსანიშნავია, რომ Bitfinex-ის ექსპერტების პროგნოზი ეთანხმება Statista-ს ანალიტიკოსების დასკვნებს.
პლატფორმის მიხედვით, 2024 წელს მომხმარებელთა რაოდენობა 830 მილიონამდე გაიზრდება, 2028 წელს - 992,5 მილიონამდე. ექსპერტებმა ბაზარზე შემოსავლის ზრდაც აღნიშნეს.
პორტალ Triple-a-ს სტატისტიკის მიხედვით, კრიპტოაქტივების მომხმარებელთა რაოდენობით ლიდერები არიან ინდოეთი (93 მილიონი), აშშ (48 მილიონი), ვიეტნამი (20 მილიონი) და პაკისტანი (15 მილიონი).
ამავდროულად, ინვესტორის საშუალო წლიური შემოსავალი $25 000 შეადგენს. ყველა მფლობელის 72% 34 წლამდე ასაკის პირები არიან.
შეგახსენებთ, რომ მნიშვნელოვანი დადებითი მოლოდინების მიუხედავად, ზოგიერთი ექსპერტი სკეპტიციზმის გარეშე არ არის. მაგალითად, QCP Capital-ის ექსპერტები თვლიან, რომ კურსი შეიძლება $36,000-მდე დაბრუნდეს, თუ მოთხოვნა Bitcoin ETF-ებზე საწყის ეტაპზე დაბალი  იქნება.